Firma MAR-DOM zaistniała na rynku w 1998 roku. W tym czasie zajmowała jedynie magazyn i sklep o powierzchni 120 m kw. Rok później właściciel przedsiębiorstwa, Marek Kwieciński, rozwinął ją, budując i organizując nowy, znacznie większy obiekt o powierzchni 560 m kw. Standard budynku został podniesiony, kolejne dwa lata potem, gdy dobudowana została przednia część budynku, z dużą szklaną fasadą.

Od zarania MAR-DOM specjalizował się w handlu materiałami budowlanymi i dekoratorskimi.

Zaledwie 7 lat po otwarciu MAR-DOMu, w 2005r. została ukończona druga nowoczesna inwestycja- obiekt o powierzchni 750 m kw. W czasie tak dynamicznego rozkwitu, przemodelowane zostały również kierunki rozwoju. Aktywność firmy zogniskowana została na sprzedaż hurtową, co przyniosło efekty ekonomiczne. Ekonomiczność tych ruchów, przełożyła się w krótkim czasie na zaufanie klientów, a co za tym idzie przyniosła wzrost sprzedaży produktów. MAR-DOM osiągnął jeszcze wyższy pułap rozwoju.

Wkrótce do oferty została dołączona kolekcja drzwi wejściowych, co najistotniejsze własnej, autorskiej produkcji (2005/2006). Ten krok spowodował konieczność podjęcia następnej wielkiej inwestycji.

Klienci MAR-DOMu

Oprócz doradztwa i sprzedaży MAR-DOM oferuje klientom usługi: montaż okien, drzwi, paneli podłogowych, naturalnych podłóg w pomieszczeniach biurowych i prywatnych domach czy w mieszkaniach. Z tej możliwości korzystają też potężne firmy i instytucje publiczne. Klientami MAR-DOMu są m.in ZUS, KRUS, ośrodki wypoczynkowe w regionie konińskim oraz duże osiedla mieszkaniowe. Informacją zwrotną dla MAR-DOMu były zawsze: profesjonalizm, solidność i terminowość, budujące dobrą opinię marki i firmy wśród klientów.

Potencjał ludzki

Największą wartośćia MAR-DOMu są ludzie. Zatrudnieni profesjonaliści angażują się w rozwój firmy od chwili jej powstania, utożsamiając się z jej wizerunkiem, misją i celami. Dzięki temu czują się jej częścią. Dobra atmosfera w zespole sprzyja rozwojowi firmy i satysfakcji klientów. Dbałość o pracowników i świadomość, że ludzie i ich potencjał są podstawą kapitału każdej dynamicznie rozwijającej się firmy, przekłada się w firmie na efektywność myślenia i działania zatrudnionych w MAR-DOMie osób. To dzięki ich pomysłowości, doświadczeniu, pasji i pracy firma po niespełna 10 latach, MAR-DOM stał się dużą i prężną firmą wytwarzającą produkty markowe, na europejskim poziomie jakości.

Rynkowe podboje

W roku 2008 MAR-DOM rozprzestrzenił handel hurtowy na terenie Polski, lecz aktywność firmy nie ogranicza się do kraju. Obejmuje już niektóre państwa Zjednoczonej Europy, zaś MAR-DOM przygotowuje strategię podboju wschodnich i południowych rynków Europy; planowane jest też wejście na rynki czeski, niemiecki i włoski, apo raz pierwszy w historii, jako oficjalny wystawca i producent drzwi stalowych, weźmie udział w targach branżowych w Rumunii. Produkty MAR-DOMu będą wkrótce dostępne na całym kontynencie!